در سال 1992 برای اولین بار پیام کوتاه ارسال گردید این فناوری در مدت کوتاهی توانست جایگاه خودرا درمیان کاربران باز کند  ونکته جالب توجه آسیایی ها بزرگ ترین بهره گیری کنندگان ازسیستم پیام کوتاه هستند .

این فن آوری در ایران از سال 1382 راه اندازی گردید و به خاطر مزایای آن مانند سایر کشورهای دنیا به زودی در تبلیغات و ارائه خدمات خود به بهره گیری از این فن آوری روی اورده اند ( مسگر ها ، 1385)

میتوان امکان نظاره تر از حساب توسط مشتری از طریق دریافت پیام کوتاه توسط بانک عامل را نام برد که روی صفحه تلفن همراه مشتری قابل نظاره می باشد .

2ـ قابلیت اتصال به اینترنت

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

شیوه تصریح شده در بالا مشتریان را قادر میسازد آخرین وضعیت صورتحسابایشان را دریافت کنند درحالیکه مشتریان نیاز به سایر خدمات مالی و بانکی مانند نقل و انتقال وجوه ، معاملات سهام ، پرداخت قبوض و … داشته اند درمسیر رفع این مشکل با پیشرفت فن آوری وبه کار گیری سیستم ارتباطی جهان بی سیم زیرا WAP1و سیستم ارتباطی جهانی جاوا 2 در قالب پشتیبانی خدمات دهی جهانی رادیویی بسته 2(gprs)ذ همچنین تولید تلفن های همراه با قابلیت اتصال به شبکه های جهانی سیستم های ارتباطی بدون سیم و اینترنت این امکان فراهم گردید انواع مختلفی از خدمات بانکی و مالی با بهره گیری ازر تلفن های همراه عملی گردد . ( MALLLat 2004   )

Wap : سیستمی می باشد که درآن پروتکل ارتباطی و محیط برنامه نویسی جهت پیاده سازی سیستمهای اطلاعاتی مبتنی بر وب روی گوشی های تلفن همراه ارائه می گردد.

پروتکل ارتباطی در حال حاضر در اینترنت برای دیدن صفحات وب بهره گیری می گردد HTTP می باشد به دو دلیل عمده نمیتوان از این پروتکل در تلفن همراه بهره گیری نمود . آغاز این که بسته هایی که در پروتکل HTTP  ساخته میشوند حجم زیادی دارند لازم می باشد فرستنده دارای حافظه مناسبی باشد در حالیکه تلفن همراه ازنظر حافظه بسیار محدود می باشد .

همچنین جهت پردازش بسته هایی که با پروتکل HTTP   ارسال و دریافت میشود نیاز به پردازش گری قوی تر از آن چه در تلفن همراه هست می باشد باتوجه به قابلیت  یک تلفن همراه پروتکل ویژه ای به نام WAP طراحی گردید .

مترجمی که پروتکل همراه WAP را به پروتکل وب HTTP و برعکس ترجمه کند ایجاد گردید که اصطلاحا WAPGATEWAy نامیده می گردد در ادامه قسمتی از حافظه خواندنی یک دستگاه تلفن همراه، یک جستجوگر کوچک قراردادند که در واقع کاری شبیه به جستجوگر اینترنت در رایانه ها انجام میدهد ( کهزادی 1382 )

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

لینک متن کامل این پایان نامه با فرمت ورد